Jak správně jíst při hubnutí? Ukážeme vám, že se lze zbavit nadváhy i bez hladovění – spolehlivě a natrvalo!

Obsah

Chtěli byste vědět, jak správně jíst při hubnutí? Pokoušíte se zjistit, co, kdy a v jakém množství konzumovat a jaké potraviny či nápoje si raději odepřít? To je velice rozumný přístup. Pokud se snažíte zbavit nadváhy, bez úpravy stravovacích návyků se vám to většinou nepodaří. Jedině zásadní změna jídelníčku vám může přinést očekávané výsledky. A když do svého denního harmonogramu navíc zařadíte nějaký ten pohyb, kilogramy půjdou kvapem dolů. Bude to lehčí, než by vás kdy napadlo!

Nebo snad nevěříte, že můžete zhubnout, protože jste už vyzkoušeli téměř vše, co vám kdo doporučil? Od úplného hladovění, přes drsné diety až po nejrůznější umělé přípravky, které prý zrychlují metabolismus? Na podobné nesmysly zapomeňte! My vám dnes ukážeme, jak na to, aby šla vaše váha spolehlivě dolů. A aby dole také zůstala!

Jak správně jíst při hubnutí? Na drastická řešení zapomeňte!

Trápí vás nadváha nebo snad dokonce obezita? A ve snaze zhubnout jste už sáhli po lecjakém opatření? Třeba po „zázračných“ tabletách z televizní reklamy? Nebo po nějaké drsné dietě, při které jste hlady sotva pletli nohama? To jste to vzali za špatný konec. Kouzelné pilulky ani drastická dietní řešení totiž nefungují! Rozhodně ne tak, jak potřebujete. Proto na ně raději jednou provždy zapomeňte! Hubnout musíte spíše zvolna, aby příliš nestrádalo vaše tělo ani vaše mysl. Extrémně „drsný“ režim byste nemuseli vydržet. Riskovali byste při tom navíc svoje zdraví, a to nejspíš jen proto, aby se vám ztracené kilogramy záhy opět vrátily. Slyšeli jste snad o „jojo“ efektu? Nebo ne?

Přečtěte si také:  Oboustranná matrace je řešením, když si nejste jisti, co vám vyhovuje

Jíst se zkrátka musí. Jde ale o to, jaké potraviny a v jakém množství konzumovat, aby šla váha zvolna, zato však setrvale dolů. A právě s tím vám za okamžik poradíme.

Civilizační choroba

Obezita je nemoc. Odborníci ji také označují za civilizační chorobu. A jisté je, že za ni může celá řada faktorů. K jejímu vzniku někdy přispívá genetická výbava, jindy nějaké onemocnění. A velice často také sedavý způsob života. Hlavní vinu má však velké množství nevhodných potravin, které člověk konzumuje. A takových potravin je v tzv. civilizovaném světě bezpochyby nadbytek. Takže je většinou snadné se k nim dostat a to téměř kdykoliv. Obzvláště rizikové je pak přejídání. Možná, že jste to už také zažili. Stav, kdy nedokážete s jídlem přestat, ačkoliv jste už dávno „plní“. A ruku na srdce, zpravidla si dopřáváte právě taková jídla, která k tloustnutí přispívají nejvíce.

Nebo jíte pouze tehdy, když máte opravdu hlad? A to jen takové potraviny, které lze označit za zdravé? Zřejmě ne. Jinak byste dnes nebojovali s nadváhou. Tak se konečně pojďte podívat, jak na to, aby byl váš boj úspěšný.

Přečtěte si také:  Čeho se bát, když spíme?

Zbavte se nadváhy – není to složité!

Hodláte zatočit s nadváhou, ale nejste si jistí, jaká cesta je nejspolehlivější? Rádi vám ji ukážeme! Uvidíte, že redukce hmotnosti nemusí být nijak složitá. Shodit lze i desítky kilogramů. Chce to jen dodržovat tato důležitá pravidla:

  • Dopřávejte tělu vyváženou stravu – která bude obsahovat vše potřebné. Především bílkoviny, vitamíny a minerály, ale i nějaké ty tuky a v menší míře rovněž cukry. Jezte hlavně hodně zeleniny, nějaké to ovoce, kvalitní a libovější maso, ořechy, semínka, něco mléčných produktů a také luštěniny
  • Snažte se jíst pravidelně – a to klidně i pětkrát či šestkrát za den. Metabolismus tak bude neustále pracovat. Nakládejte si ale jen malé porce. Snad jen snídani si dejte vydatnější
  • Vyhýbejte se „pochoutkám“ – jako jsou brambůrky, krekry a nejrůznější sušenky. Prostě se snažte z jídelníčku vyřadit veškeré průmyslově zpracované potraviny. Uvidíte, jaký to bude mít efekt!
  • Hlídejte si, co a kolik pijete – jelikož bez dostatečného přísunu těch správných tekutin zhubnete jen těžko. Nejlepší je samozřejmě čistá voda. Můžete pít i neslazené minerálky a čaje nebo zeleninové šťávy. A co alkoholické nápoje, slazené džusy nebo nějaké „energetické“ drinky? Zapomeňte, že existují!
  • Plánujte a počítejte – protože jedině takový přístup vám zaručí úspěch. Hlídejte si celkové denní množství zkonzumovaných kalorií a samozřejmě také vhodné složení vaší stravy. Pro zdravý úbytek váhy je to nezbytné. Pokud tyto věci sami nezvládnete, můžete si jídelníček nechat připravit. Výživových specialistů u nás funguje celkem dost
Přečtěte si také:  Eskort masáže a jejich různé techniky

Jak důležitý je pohyb?

Ptáte se, jak důležitý je při hubnutí pohyb? Správnou odpověď zřejmě tušíte. Plavání, jízda na kole i obyčejné dřepy. Nebo jen docela normální chůze. To vše má při korekci nadváhy svůj význam. Jak už jsme řekli, sedavý způsob života je jedním z hlavních faktorů způsobujících obezitu. Takže se hýbejte, kdykoliv na to budete mít čas. Není nutné podávat žádné špičkové výkony, to jistě ne. Pokud má ale úprava vašeho stravování přinést uspokojivé výsledky, jen na gauči nebo u počítače prostě celý den sedět nemůžete! Aby šly kilogramy dolů, musíte jednoduše vydat více kalorií než kolik jich stihnete přijmout. Když tedy nechcete mít hlad, úplně bez pohybu se zkrátka neobejdete. Tak prosté to je.  

A mimochodem, jaké je vaše BMI? Nebo jste to zatím nezjišťovali, protože si myslíte, že znát jeho hodnotu není při hubnutí důležité?

Související příspěvky
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Zatím žádné odhady)
Loading...