Vše, co potřebujete vědět o zvětšení prsou vlastním tukem: Proces, výhody a možné komplikace

Obsah

Zvětšení prsou je jednou z nejčastěji vyhledávaných estetických procedur, kterou ženy volí z různých důvodů. Ať už jde o přání dosáhnout vysněné velikosti poprsí, srovnání asymetrie či obnovení plnosti po kojení, zvětšení prsou je ideálním prostředkem. Existuje několik metod, kterými dokonalého dekoltu dosáhnete, v tomto článku se zaměříme konkrétně na zvětšení prsou vlastním tukem.

Co je zvětšení prsou vlastním tukem?

Zvětšení prsou vlastním tukem, známé také jako lipofilling, je chirurgický zákrok, při němž se tuk odebraný pomocí liposukce přenáší do prsou z jiných částí těla (např. břicha či stehen). Tuk se používá ke zvýšení objemu, vylepšení tvaru a kontur či vyplnění drobných nedokonalostí.

Proces zvětšení prsou vlastním tukem

Tato metoda je složena z několika kroků. Nejprve je provedena liposukce, při níž se pomocí kanyl odebírá tuk z vybraných částí těla. Tento tuk je pak zpracován a upraven tak, aby byl připraven k přenosu. Následně chirurg umístí jemné tukové tkáně do prsou pomocí mikrokanyly, které minimalizují jizvy a zajišťují přirozený vzhled.

Přečtěte si také:  Jak zabalit mobil, aby ustál nějaký ten pád?

Výhody zvětšení prsou vlastním tukem

Zvětšení prsou vlastním tukem přináší hned několik výhod oproti tradičnímu zvětšení implantáty:

  1. Přirozený vzhled - vlastní tuk poskytuje přirozenější vzhled, jelikož se jedná o přirozený tělesný materiál.
  2. Eliminace cizích těles - jelikož nejsou použity implantáty, pacientka se vyhýbá riziku komplikací spojených s cizími tělesy v těle, jako je alergická reakce, deformace či prasknutí implantátu.
  3. Dva v jednom - liposukce při procesu zvětšování prsou umožňuje formování jiných částí těla s přebytečným tukem.
  4. Menší jizvy - proces zahrnuje užití mikrokanyl, což vede k menším jizvám oproti vložení implantátů.

Možné komplikace 

obrázek 1

Stejně jako u kteréhokoliv chirurgického zákroku existují i u zvětšení prsou vlastním tukem určitá rizika a možné komplikace. Patří sem infekce, tvorba hematomů, částečná absorpce tuků či změna citlivosti prsu. Nežádoucí účinky však vznikají v minimu případů a většina z nich lze správnou péči a časem odstranit.

Přečtěte si také:  Laserové odstranění tetování je zárukou perfektního výsledku. O jiné metodě uvažujte jen v krajním případě!

Jak se připravit na zvětšení prsou vlastním tukem

Příprava na proceduru zahrnuje konzultaci s plastickým chirurgem, během níž se dozvíte přesné postupy, proces rekonvalescence, možné komplikace a sdělíte odborníkovi svá očekávání. Chirurg vám také poskytne pokyny týkající se přípravy na zákrok, jako je vyřazení některých léků či přerušení kouření.

Pooperační péče a rekonvalescence

Je důležité po zákroku dodržovat pokynů specialisty. Mohou zahrnovat nutnost nošení speciálního prádla, omezení fyzické aktivity, zvláštní péči o jizvy a pravidelné kontroly u lékaře. Rekonvalescence je obvykle na několik týdnů a výsledky se postupně zlepšují.

Výsledky zvětšení prsou vlastním tukem

Výsledky zákroku jsou viditelné ihned, i když někdy mohou být mírně navýšené v důsledku otoku. Jak se tuk usazuje, je efekt čím dál více přirozené. Výsledky jsou při správném dodržování péče dlouhodobé.

Přečtěte si také:  Liposukce břicha a cena za tento zákrok: Vše o faktorech, které ji ovlivňují a o důležitosti konzultace před zákrokem

Porovnání zvětšení prsou vlastním tukem s implantáty

Každá z metod zvětšení prsou má své výhody a nevýhody. Zvětšení prsou vlastním tukem je vhodné pro ženy, které preferují přirozenější vzhled či nemají pro vložení implantátu dostatek tkáně. Zvětšení pomocí implantátů poskytuje více možností velikostí a tvarů prsou. Plastický chirurg vám poradí, jaká metoda je ideální právě pro vás.

Závěr

Zvětšení prsou vlastním tukem je inovativní a moderní metoda, která umožňuje ženám dosáhnout většího objemu prsou a přirozeného vzhledu dekoltu. S nižší mírou rizik a možností souběžného formování postavy díky liposukci, se jedná o atraktivní alternativu ke zvětšení pomocí implantátů. 

Objednejte se na konzultaci a zahajte svou cestu k dokonalému dekoltu ještě dnes!

Související příspěvky
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Zatím žádné odhady)
Loading...