Nejste spokojeni s tvarem svého nosu? Rhinoplastika může být ideálním řešením!

Obsah

Nelíbí se vám váš nos? Nevyhovuje vám jeho přirozený tvar? Nebo strádáte tím, že se zdeformoval po nějakém úrazu, a teď nevíte, co si počít? Máme pro vás dobrou zprávu! Konec vašemu trápení udělá rhinoplastika. Zákrok, který váš estetický problém spolehlivě vyřeší. A ani fakt, že o rhinoplastice slyšíte dost možná poprvé, na věci nic nemění. Taková „korekce nosu“ je zkrátka účinná. A kromě toho i nanejvýš bezpečná. Kde vám ji provedou? Nebojte se! Kvalitní kliniky estetické medicíny u nás existují. A na řadě z nich mají s tímto zákrokem své zkušenosti. Stačí se jen obrátit na nějakého odborníka a přeptat se, co to obnáší.

Nebo si o rhinoplastice hodláte udělat alespoň základní představu ještě dřív, než požádáte o konzultaci na některé z tuzemských klinik? Výborně! Pár důležitých informací jsme si pro vás připravili.

Rhinoplastika – efektivní korekce nosu

O kvalitách české estetické medicíny jste už asi něco zaslechli. A není divu. S uznáním se o ní totiž vyjadřují jak odborníci, tak pacienti, kteří už měli možnost jejích služeb využít. Liposukce, korekce očních víček nebo třeba transplantace vlasů. Zákroky, které už mnozí z našich specialistů považují tak trochu za rutinu, podstoupily jen v posledních letech tisíce Čechů. A dál? Že bychom snad na něco zapomněli? Ale jistě! Ještě jsou tu ňadra. Asi vás příliš nepřekvapí, že nějakou ženu, která si nechala upravit prsa, u nás potkáte bezmála na každém kroku. Tak to prostě je. Kliniky estetické medicíny u nás mají zkrátka napilno.

Přečtěte si také:  Topy bez rukávu, móda nejen do nejteplejších měsíců

A co v případě, že je vaším problémem nos? Co když ho chcete vylepšit tak, aby získal hezčí tvar? To pak přichází ke slovu rhinoplastika! Efektivní korekce nosu, která dá dominantě vašeho obličeje novou, přitažlivější podobu.

Co vám může zákrok přinést?

Se svým vzhledem je zcela spokojen jen málokdo. To určitě dobře víte. Někomu překáží mateřská znaménka, jiného trápí špatná pleť nebo třeba zjevná nadváha a dalšímu zas vadí jeho odstávající uši. A někdo má takových mindráků dokonce hned několik. Vyřešit se ale dá skoro všechno. Naštěstí!

Jak už jsme řekli, nos je dominantou obličeje, a na jeho tvaru nám proto záleží. Různé tvarové odchylky, a to ať už vrozené nebo způsobené nějakým úrazem, dovedou s naším sebevědomím pěkně zamávat. Souhlasíte? Máte podobnou zkušenost? Jestliže vás rhinoplastika zaujala, máte pro to zřejmě dobrý důvod. Než však začnete uvažovat o tom, na které klinice zákrok podstoupíte, podívejte se, jakých změn lze touto „procedurou“ docílit. Odborná korekce nosu vám může přinést například toto:

  • Redukci poúrazové deformace
  • Celkové zvětšení
  • Úpravu různých odchylek
  • Zmenšení výrazného hrbolu
  • Zúžení
  • Vymodelování hrotu
  • Narovnání vybočené nosní přepážky 
Přečtěte si také:  Permanentní make-up Ústí nad Labem - co je dobré vědět o rozdílu mezi PM a tradičním líčením

Existují 2 základní varianty

obrázek 1

Tak jako i jiné zákroky, může mít rovněž rhinoplastika různé podoby. Podstoupit ji zkrátka můžete ve dvou základních variantách. O její konkrétní podobě však musí vždy rozhodnout lékař, a to až po odborném vyšetření. Nezáleží tedy pouze na vašem přání nebo na vašich představách, i když i ty jsou samozřejmě brány v potaz. Zde jsou základní možnosti:

  1. Varianta „bezoperační“ – probíhá jen v lokální anestezii. S její pomocí lze vyřešit v podstatě jakoukoliv tvarovou deformitu. Ovšem s výjimkou chirurgických úprav kostry a chrupavek. Zákrok je velice šetrný a v běžných aktivitách člověka nijak výrazněji neomezí
  2. Varianta operační – je už prováděna pod celkovou anestezií a neobejde se bez delší rekonvalescence, a tedy i bez pobytu na klinice. Vyřeší bezmála všechny nedostatky, na které lze v případě lidského nosu narazit 
Přečtěte si také:  Prodej domů v Praze 5 a emocionální stránka nákupu a prodeje nemovitosti

A co když se vám špatně dýchá?

Chcete mít hezky tvarovaný nos přiměřené velikosti? A kdo by nechtěl? Pro většinu z nás je to zkrátka celkem důležité. Estetická stránka věci však není to jediné, co by mělo člověka zajímat. Víte, jak důležité je správné dýchání nosem? Ne? Pokud je však nosní přepážka deformovaná, což se týká téměř tří čtvrtin populace, je dýchání ztíženo. Někdy dokonce výrazně. A co když se vám tedy špatně dýchá?

Častou překážkou správného dýchání bývá vybočená přepážka. Někdy může jít ale i o zbytnění sliznice, případně o polypy. Cílem zákroku by pak už nemělo být pouze vytvarování, ale také co nejdokonalejší zprůchodnění celého nosu. Zprůchodnění, jemuž se odborně říká septoplastika. Oba problémy je naštěstí možné řešit současně. Na kvalitních klinikách estetické medicíny rozhodně ano!

A co trápí vás? Jde pouze o vzhled nebo máte problém také s dýcháním?

Související příspěvky
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Zatím žádné odhady)
Loading...