Oboustranná matrace je řešením, když si nejste jisti, co vám vyhovuje

Obsah

Jak jste na tom vy? Víte, že dosluhující matrace neposkytuje dobrou oporu páteři a zhoršuje kvalitu spánku? Zdají se vám některé příliš tvrdé nebo naopak moc měkké? Co třeba zkusit oboustrannou matraci? Je skvělým kompromisem, který přináší řadu výhod.

Preference mužů a žen se liší

Ženy a muži vnímají podněty trochu jinak. Nejklasičtějším příkladem jsou reakce na bolest nebo chlad. Jistě znáte mužskou rýmu nebo situace, kdy je žena zabalená ve svetru a muž v tílku si stěžuje, že se v místnosti nedá být, jaké je tam vedro. A to není vše. Dokonce i čich nebo paměť se u každého pohlaví trochu liší.

Nejde se tedy divit, když i u takové věci, jako je tvrdost lůžka -anebo třeba i dekorace interiéru -, budou mužské a ženské preference jiné.

obrázek 1

Oboustranná matrace najde uplatnění v manželské posteli, kde každý z páru preferuje matraci jiné tvrdosti

Právě odlišné požadavky na tvrdost lůžka dokáží zatopit v nejedné domácnosti – nebo atmosféru zchladit jako ventilátor. Není totiž úplně jednoduché najít dvě rozličné matrace v požadované cenové hladině a tvrdosti, které jsou ještě stejně vysoké.
Ty oboustranné tento problém elegantně řeší.

obrázek 3

Rodiče zpozorněte. To, co vyhovuje vám, nemusí být vhodné pro vaše děti

Mnoho novopečených tatínků a maminek si dává s výběrem matrace do postýlky svého novorozence záležet, jako by potomkovi vybírali lyžařskou helmu. Menší pozornost už ale věnuje tomu, na čem bude dítě ležet v pozdějším věku.

Například, když dítě doroste do dětské postele klasických rozměrů. Ale to je chyba. Mějte proto na mysli několik doporučení, které by se pro správný vývoj páteře měly dodržet.

obrázek 5

Oboustranné matrace se hodí do dětských pokojíčků. Pomohou překlenout přechod od dětství k dospívání

Vhodným kompromisem do dětské postele může být právě kvalitní oboustranná matrace.

Také máte s partnerem rozdílné preference, co se týká spánku?

Související příspěvky
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 hodnocení, střední: 5,00 из 5)
Loading...