Měkké matrace

Přestože spánek na tvrdším a pevnějším povrchu bývá obecně označován za zdravější, měkké matrace mají své opodstatnění.

Tyto kvalitní měkčí modely

Jež jsou na stupnici tvrdosti ohodnoceny stupněm H2, dokážou poskytnout komfort a optimální vyrovnání páteře. Navíc zohledňují individuální preference té skupiny uživatelů, kterým tužší aletrnativa zkrátka nevyhovuje.

Měkké matrace a jejich charakteristika

Struktura našich nejměkčích matrací umožňuje tělu hlouběji se do nich ponořit a užívat si při tom tolik příjemného uvolnění. Nevytváří protitlak a bezchybně se přizpůsobí tělu, ať už spíte v jakékoliv poloze. I přes svou poddajnost pomohou páteř uchovat v přirozením zakřivení. Není pravdou, že by nedokázaly vytvořit podmínky pro perfektní spánkovou hygienu! Velkou roli hraje také kvalita použitých materiálů. Výběr dobré matrace ale není jednoduchý. A ve srovnání třeba s vybíráním správné barvy na vlasy nejsou výsledky vaší volby ihned patrné. 

Je lepší měkká nebo tvrdá matrace?

Odpověď záleží jen na vás, vašem vkusu, zdravotních potřebám i oblíbené pákové poloze. Můžeme ale zobecnit, že měkčí modely pro vás budou těmi vůbec nejvhodnějšími, jestliže se najdete v některé z následujících skupin uživatelů:

2.

Vřele je lze doporučit všem, co dávají přednost spánku na boku. Při spánku na tvrdých typech by pro ně mohl být rušivý zvýšený tlak na ramena a pánev.

3.

Nejlépe vyhovují všem s nižší tělesnou hmotností, kteří na ně budou vyvíjet menší tlak. Pokud by totiž spali na matraci pevnější, nedokázali by jí svou nízkou váhou dostatečně stačit. Páteř by tak zůstala v nepřirozené linii.

4.

Pro všechny, kdo trpí artritidou, by ulehnutí na tvrdou matraci mohlo být počátkem noci plné bolesti. Proto se i těmto lidem doporučuje pořídit si právě matraci s označením H2. Totéž platí pro všechny, kdo mají skoliózu.

Jsou extra měkké matrace už příliš poddajné?

Extrémně měkké matrace o stupni H1 v našem portfoliu nenajdete. Máme za to, že ty už by dostatečnou podporu páteři poskytnout nedokázaly, navíc i jejich životnost by byla značně omezená. Oproti tomu matrace H2 splňují jak požadavky týkající se pohodlí, tak ortopedické nároky potřebné k udržení správné polohy vaší páteře.

Kromě nebeského pohodolí zaručují perfektní hygienické vlastnosti.

Vynikají totiž svou prodyšností, která brání vzniku plísní a pro roztoče jsou skutečně značně nehostinné. Maximálně zdravého prostředí pro spánek je docíleno také hypoalergenními potahy. Ty jsou nedílnou součástí produktu a již zahrnuty v ceně.

Pomohou vám matraci udržet čistou, ochrání ji před mechanickým poškozením a postarají se o absorpci potu. Kvalitní spánek na takové matraci, to je nejlepší přípravek na vrásky.

Sháníte zdravotní matraci? I měkké modely mohou splnit ty nejpřísnější nároky!

I tyto druhy matrací jsou vhodné pro dlouhodobě ležící pacienty a zahrnují prvky, jenž jejich komfortnost posouvají na nejvyšší možnou úroveň. Příkladem je členění matrace na 7 anatomických zón zohledňující různou míru zatížení. Dalším oceňovaným prvkem je pak použití paměťové pěny, která je mimochodem tím vůbec nejvyhledávanějším materiálem.

Inspirujte se při nákupu měkké matrace recenzemi zákazníků

Věříme, že není nad upřímné a autentické zkušenosti klientů. A protože rozhodně nemáme co skrývat, naleznete u každého jednotlivého produktu sekci věnovanou právě uživatelským recenzím. Doporučujeme si je před nákupem pečlivě projít; třeba v nich najdete zmínku o vlastnostech, které jsou pro vás rozhodující.

Dostupné velikosti měkkých matrací: od 90 x 200 až po míru

Na našich stránkách inzerujeme matrace pro jednolůžka i dvoulůžka ve všech nejčastěji poptávaných velikostech. Potřebuje model atypických rozměrů? Žádný problém! Postaráme se o výrobu byť jen jediného takového kusu bez výrazného navýšení ceny. Neváhejte se nám ozvat a probrat s námi detaily takové zakázky.

Až budete přemýšlet o vhodné velikosti, nezapomínejte při tom zohlednit výšku matrace. Ta by měla být alespoň 10 cm. Současně platí pravidlo, že čím vyšší bude, tím méně namáhány budou klouby při vstávání. Myslete na to zejména pokud pořizujeme novou matraci pro někoho v seniorním věku, či někoho se sníženou mobilitou.

Nakupujte luxusní měkké matrace za skvělé ceny

I skutečně prémiové měkké modely můžete pořídit za velmi příznivé ceny a to již od 1.299,- Kč. Chápeme, že nákup matrací zpravidla bývá vyšší investicí, která zasáhne do rozpočtu domácnosti, zejména pokud se třeba stěhujete a zároveň řešíte, jaké typy obývacích sestav vybrat, proto se vám snažíme vyjít vstříc.

Přinášíme vám například možnost zaplatit za zvolené produkty na splátky. Využít také můžete akcí 1+1 či jednorázově poskytovaných slev. A v neposlední řadě máte také možnost ušetřit za dopravu zboží; po Praze vám ho doručíme úplně zdarma, rovněž osobní odběr na naší pobočce není nijak zpoplatněn.