Jak zabalit mobil, aby ustál nějaký ten pád?

Obsah

Zdá se, že v poslední době vzkvétá a prosperuje průmyslové odvětví, které se specializuje na výrobu nejrůznějších obalů a tašek. Nejde jen o zboží zabalené na pultech prodejen z hygienických důvodů. Cokoliv si koupíme, musíme mít v čem přenášet, a v rámci  prevence před politím, zvlhčením, poškrábáním nebo rozpadnutím na více kusů  si rádi připlatíme za nějakou tu ochranu. 

Jaké požadavky na vlastnosti obalu se obvykle vznášejí? Neměl by škodit nám ani chráněnému výrobku a měl by být vymyšlenn tak, aby zabránil těm nejpravděpodobnějším karambolům. Tedy aby se nerozbilo něco, co snadno může spadnout na zem.  Hmotnost obalu je vyžadována co nejnižší a ani cena nesmí být příliš vysoká. Zde se otevírá prostor vývojářům, aby testovali nové materiály. Ví se už například, co nejlépe dovede ochránit maximálně vytížený, a tedy velmi ohrožený druh dnešní doby: mobilní telefon? 

Přečtěte si také:  Tvrdé matrace

Silikon je materiál mnoha tváří

Jako mimořádně vhodný materiál pro výrobu ochranných pomůcek se osvědčil silikon. Látka, která u většiny lidí evokuje uměle zvětšené poprsí, má ve skutečnosti využití v mnoha průmyslových odvětvích a její vlastnosti jsou pro výrobce a spotřebitele nadmíru přívětivé. Vezměme si například fenomén dnešní doby: chytré (a drahé) mobilní telefony. Pouzdra na mobilní telefony přicházejí v mnoha různých provedeních a materiálech. Ale který z nich slouží vašemu telefonu nejlépe? Vypadá to na silikon. Proč? 

  • Silikon a ostatní materiály, jako je např. plast TPU, nabízí nejlepší ochranu proti pádu, protože absorbují část nárazu. Díky tomu zůstane displej a vnitřek smartphonu víceméně nedotčen. 
  • Zdánlivá nevýhoda, a sice,  že se na silikonová pouzdra chytá prach, špína a mastnota, se ukazuje být přidanou hodnotou. Lehce “ulepený” mobil lépe drží v ruce, kdežto pevná pouzdra z jiných materiálů mohou být kluzká a pravděpodobněji vám vyklouznou z ruky.
  • Silikonová pouzdra jsou sice svým způsobem magnety na prachové částice všeho druhu a časem mohou zažloutnout, ale na druhou stranu se dobře čistí, dokonce snesou jemný prací cyklus na 30 stupňů Celsia v automatické pračce. 
  • Protože jde o kousek plastu, je cena takové ochrany relativně nízká. To znamená, že po opotřebení může být vesele  vyměněna za novou.
Přečtěte si také:  Prodej domů v Praze 5 a emocionální stránka nákupu a prodeje nemovitosti

Ochrana s vlastním designem

Důvodem k výměně nemusí být jen opotřebení. Protože chytrý telefon je dnes povinnou součástí vybavení téměř každého jednotlivce, při jeho výběru se řídíme také estetickými a módními kritérii. A právě v tomto případě jsou nejrůznější kryty a obaly oceňovanými vychytávkami. Mobil jako takový je navrhován a vyráběn především s ohledem na jeho funkčnost, i když jakési slovo při jeho vzniku mají také designéři. Chytrý telefon pro mladou dívku vypadá jinak než pro vytíženého podnikatele nebo třeba youtubera. Nicméně specifickou individuální podobu, která koresponduje s jeho majitelem, mu vtiskává až obal. 

Přečtěte si také:  Lifting obličeje: Procedura, která umí vracet čas

Silikonu sluší všechno

A zde se opět setkáváme se silikonem v hlavní roli, protože právě ten nabízí prostor k tomu, aby se každý mohl vyjádřit a  - s odpuštěním - vyřádit. Co by na koženém pouzdře působilo nevkusně a násilně, je na silikonovém naprosto cool. A tak se můžeme setkat se škálou různých provedení od decentních elegantních až po ty nejroztodivnější. Květinové, s cute zvířátky,  v podobě půllitru či s vtipnou nebo provokativní hláškou pojatou jako životní motto. A nemusíte mít obavy,  výrobci myslí na všechny rozměry. S velkou pravděpodobností bude váš oblíbený typ silikonového obalu na iPhone dostupný také pro jinou verzi iphonu, až se rozhodnete je upgradovat. 

Související příspěvky
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Zatím žádné odhady)
Loading...